בתור מעצב ומתכנת יוצא לי מלא פעמים שאני צריך להשתמש בתמונות איכותיות לפרוייקטים יחסית לא חשובים בהם אני לא צריך להשקיע את הזמן בבחירת תמונה מיוחדת במינה ולרכוש אותה במחירים מופקעים באתרי Stock למיניהם. לפעמים מספיקים לי המקורות הבאים שבעזרתם אני בוחר את התמונות היפות. האתרים הבאים גם מאפשרים חיפוש כך אני יכול למקד את החיפוש שלי עוד יותר. ברוב המקרים, באותם אתרים יש הרבה תמונות שחוזרות עליהן כי הן מתפרסמות בכולן, אבל יש כאלו שמכילים תמונות שאין באחרים, אני אסדר את האתרים לפי אלו שאני אוהב יותר ואלו שאני אוהב פחות, אך אין זה אומר שאלו טובים מאלו. בסך הכל אם אתם בוני אתרים או מעצבים האתרים האלו יהיו מאוד יעילים בשבילכם.

אתרי תמונות בחינם - מומלצים

אתרי תמונות בחינם

Pixabay - זה האתר האהוב עלי. יש בו נכון לכתיבת שורות אלו כ-550,000 תמונות איכותיות מאוד שניתן להוריד בגדלים שונים. התמונות מסודרות לפי פופולריות בחיפוש או לפי החדש ביותר (ובתור אחד שמחפש נושאים מסוימים כל הזמן אני רואה שהם מתעדכנים מהר מאוד!). מלבד תמונות של נופים או סתם תמונות יפות יש גם תמונות יעילות של עסקים כמו אנשי עסקים או תמונות שקופות עם כרטיסי ביקור וכו'. זה בהחלט האתר המומלץ ביותר ברשימה הזאת ומומלץ להירשם אליו בחינם בשביל שההורדה תהיה יותר קלה ונוחה.

pexels - מאגר מתעדכן של אלפי תמונות חינמיות לשימוש. בניגוד ל-Pixabay פה לא מתקבלות כל תמונה מתווספת למאגר אלא רק תמונות איכותיות ומקצועיות מאוד.

Freeimages - עוד אתר מעולה שמכיל נכון לעכשיו כ-388,000 תמונות. אתם תראו פה לא מעט תמונות שכבר הופיעו באתר הקודם, אבל יש פה גם כאלו חדשים שלא ראינו ואולי דווקא יהיו ממוקדים יותר לתוצאות החיפוש שלכם. גם פה ניתן להוריד את התמונות בכמה גדלים ובאיכויות מעולות.

freepik - מאגר גדול של תמונות ווקטורים ועוד מלא דברים חינמיים (וגם כאלו בתשלום, אך הם מצרכים הרשמה והם ברורים להבנה שהם בתשלום). שימו לב שמרבית התמונות דורשות מכם לתת קרדיט בכדי להשתמש בהן. מדובר במאגר גדול מאוד עם תמונות איכותיות ואפילו ממוקדות מאוד. שווה.

MorgueFile - אחד האתרים הוותיקים בתחום. מכיל כ-370,000 תמונות חינמיות ללא צורך במתן קרדיט או הרשמה. רוב התמונות פה לא נראו באתרים אחרים אם כי תוכלו להבחין בכמה כאלו שכן. האתר כמובן ממשיך להתעדכן מדי יום בתמונות חדשות.

DesignersPics - קשה לי להאמין שתמצאו תמונות חובבניות באתר הזה. כולן צולמו על ידי אותו צלם ולכן אין מגוון רחב והאתר לא נראה כמו שאר האתרים. הצלם מאפשר להשתמש בכל התמונות באתר בחינם ללא צורך למתן קרדיט אם כי הוא טוען שמי שמעוניין לתת, מוזמן בשמחה.

mmtjeshoots - שני אתרים שמספקי תמונות בחינם. אין מגוון רחב אבל התמונות בהחלט איכותיות והן ניתנות לשימוש בחינם ללא מתן קרדיט.

PhotoEverywhere - תמונות ממקומות מסוימים בעולם. מתאים יותר לאתרים בתחום הטיולים, מכיל תמונות לא רעות, אך לא מתאים לכל אחד.

moveast - אתר שמתמקד בתרבות המזרחית ובכל מיני טיולים למיניהם בעולם. מכיל תמונות איכותיות אך לאתרים יחסית ספציפיים מאוד.

foodiesfeed.com - אתר שבו צלם מוכשר וחברתו מצלמים מאכלים בתמונות איכותיות וחינמיות שלא מצריכות מתן קרדיט כלל וכלל. התמונות מגיעות בגודל גדול מאוד.

GoodFreePhotos - אתר עם מאגר לא גדול כל כך, אבל נאה. התמונות בו איכותיות לרוב ותמצאו שם הרבה תמונות שלא נמצאות במאגרים אחרים.

אתרי סרטונים בחינם

pixabay videos - ל-pixabay יש מאגר מרשים של תמונות, אך ידעתם שיש לו גם מאגר לא רע בכלל של סרטוני HD?

vidlery - אנימציות והנפשות שיכולות לשמש כרקע לשימוש בחינם. המאגר קטן, אך השירות שימושי ויעיל.

pexel videos - מאגר הסרטונים של Pexel הוא נהדר. סרטונים באיכות HD בשלל קטגוריות ותחומים באורכים של 10-30 שניות.

videezy - מאגר סרטונים באיכות של עד

4K. videvo - עוד מאגר גדול של סרטונים וקטעים גרפיים באיכות HD.


בנוסף, כדאי לכם לבדוק אילו עוד כלים אנחנו מציעים לבוני אתרים ומעצבים.

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים