תפריט יצירת קשר טלפון

מה זה SASS ואיך משתמשים בזה?

תמונה ראשית
כל מי שמשתמש ב-CSS כדי לעצב את האתר שלו יודע כמה זמן זה יכול לקחת וכמה קוד הוא צריך לכתוב. בדרך כלל מדובר במאות ואף אלפי שורות של קוד והפעולה לוקחת זמן רב. עם זאת, כתיבת קוד CSS יכולה לקחת פחות זמן אם משתמשים ב-Sass.

מה זה Sass?

Sass היא הרחבה לשפת ה-CSS והיא נחשבת לפופולרית ביותר בקרב מתכנתים. היא משתלבת נהדר עם CSS וחוסכת זמן ועבודה כשיודעים איך להשתמש בה לטובתכם. משתמשים בה גם בפריימוורקים רבים כמו Bootsrap Sass ו-Compass. ה-Sass נותנת לנו את האפשרות להשתמש בסוגים שונים של קודים שאי אפשר לעשות ב-CSS. למשל, ב-Sass אפשר לכתוב משתנים, כמו ב-Php.

איך זה בא לידי ביטוי?

למשל, אם מעצב את האתר שלי באמצעות CSS, סביר להניח שיש הרבה דברים שחוזרים על עצמם כמו צבעים, פונטים, מסגרות ורקעים. במקום לכתוב כל פעם מחדש את הקוד שיתן לי את אותם אלמנטים, אפשר לשמור את הקוד באמצעות משתנה, כך שבמקום כל הזמן לכתוב בקוד #ccc אני יכול לכתוב פשוט $my_color וזה יתן לי את אותה תוצאה. בנוסף ליצירת משתנים, ה-Sass מאפשר לי לכתוב קוד באמצעות קינון של אלמנטים אחד בתוך השני ולסדר כך את ה-Css בצורה ויזואלית נוחה יותר (עבור אנשים מסוימים).

איך עובד ה-SASS?

את הקוד כותבים באמצעות אפליקציה שכותבת קוד Sass ומבינה אותו. זה לא עובד ישירות על קבצי ה-CSS אלא צריך לאחר כתיבת הקוד להפוך את הקוד לאחד כזה שמתאים ל-CSS. כתיבת הקוד יכולה להתבצע באמצעות תוכנות שונות כמו LiveReload או Koala. באותה מידה אפשר להשתמש בקובץ Sass מתוך תוכנת ה-WebMatrix ביצירת דף חדש בתפריט ואז בחירת הקובץ עם הסיומת Sass. (שימוש בתוכנת הרחבה מאפשרת לקמפל את הקובץ מיד ולהפוך אותו מ-Sass ל-Css.) ניתן לקרוא על כך עוד באתר Sass-Lang.
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים