אז זו הבעיה - אתר וורדפרס שנפרץ ותוצאות חיפוש זדוניות ומוזרות החלו להופיע בנוסף לדפים הרגילים שאונדקסו כבר החלו להופיע בכמויות אדירות. תוצאות חיפוש אלו יכולות להגיע בשלל צורות ובשלל מילים ואפילו באותיות יפניות לא ברורות ואנחנו לא רוצים אותן שם. אז מה עושים? japaneseletters

שלב 1: נקו את האתר מהפריצה

חשוב לוודא שסגרתם את כל החורים לגבי הפריצה. בדרך כלל בפריצה מסוג זה אתם תראו קודים מוזרים שלא שייכים לאתר שלכם. בדקו את קבצי התבנית שלכם או השתמשו בסריקה של תוספי וורדפרס כדוגמת Wordfence או Sucuri. במקרים אחרים לא רק יערכו לכם קבצים אלא גם יצרו לכם קבצים שלא היו קיימים קודם לכן, כמו tmp.php או קבצים בשמות אחרים.

2: הצטרפו לכלי מנהל האתרים של גוגל

במידה ואין לכם עוד חיבור בין האתר לכלי מנהל האתרים של גוגל צרו את החיבור הזה עכשיו.

3: הוסיפו את מפת האתר שלכם

בכלי מנהל האתרים של גוגל אפשר להוסיף קישור למפת האתר שלכם כדי להקל את תהליך האינדוקס. תחת סריקה > Sitemaps תוכלו לשייך את כתובת מפת האתר שלכם.

4: אחזר כמו Google

כדי שגוגל יסרוק את האתר שלכם כפי שהוא רואה אותו עכשיו, יש להיכנס לסריקה > אחזר כמו גוגל ולהכניס את הקישור של האתר שלכם. חשוב להיכנס ולבדוק שבאמת גוגל רואה את האתר שלכם בצורה טובה ותקינה ולאחר האחזור ללחוץ על השורה הראשונה שמופיעה בטבלה. לאחר מכן אפשר לשלוח בקשה לעיבוד.

5: מחיקת דפים מסוימים

לגוגל יש מאפיין שנותן לכם למחוק דפים מסוימים. ניתן למחוק דפים מגוגל בקישור הזה. חשוב לדאוג כמובן שהדפים לא יהיו קיימים בכל אופן באתר שלכם כך שאם גוגל יסרוק מחדש את האתר הם לא יופיעו שוב.

דפי 404

דפי 404 אמורים להיות מוסרים באופן אוטומטי מתוצאות החיפוש בגוגל. אם אין לכם דפי 404 כדאי מאוד שיהיו לכם כדי שגוגל ידע שהדפים האלו לא קיימים או לא מובילים לאף מקום. לפעמים יש דפים שכותבים שגיאה 404 אך הם למעשה דפים רגילים וזהו לא פיתרון טוב. כל התהליך הזה שנכתב לעיל מועיל בניקיון תוצאות החיפוש שלכם מלינקים רבים שלא אמורים להופיע שם, אך זה לא אומר שבתוך דקות אחדות תוצאות החיפוש שלכם יהיו כפי שרציתם. זה יכול לקחת שבועות ואף חודשים אך עם קצת סבלנות בסוף תגיעו לתוצאה הרצויה.

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים