ניקיון וורדפרסאמנם פסח עבר כבר לפני יותר מחודש, אבל לפעמים לא צריך חג בשביל שנזכור לעשות רענון לאתר שלנו, ובלי שום קשר, לא מזיק לעשות בדיקה כזאת לכל אתר וכמובן שלבצע אופטימיזציה לאתר אינטרנט שבנוי על וורדפרס שרק נפתח או כזה שצריך להתחיל לעבוד על קמפיין שיווקי עבורו. לפני שתמשיך לקרוא, חשוב שתדע (או תדעי) שכל מה שכתוב פה הוא דבר בסיסי ביותר למתחילים אך מומלץ לעשות גיבוי בשביל שלא חס וחלילה תהרסו משהו או שתתעסקו במשהו שלא תבינו בו, בלי שום קשר, אתם אף פעם לא יודעים מה עלול לקרות. בנוסף לכך, זהו מאמר המשך למאמר משבוע שעבר שבו דיברנו על עדכון אתר וורדפרס.

הסירו תוספים שלא בשימוש

במקרים רבים אנחנו בונים אתרי אינטרנט על בסיס וורדפרס ומשתמשים בתוספים זמניים או כאלו שכבר מצאנו להם תחליף אחר. כל התוספים שאתם לא צריכים באתר - ראויים להסרה, תוספים לא מעודכנים - כדאי לעדכן ואם יש לכם ידע תיכנותי, ברור שעדיף לכם להפוך תוסף מסוים לקוד נקי והטהור הישר בתוך האתר שלכם ללא התיווך של התוסף. בנוסף לכך, גם תבניות שלא בשימוש לא יזיק להסיר.

מחקו טיוטות

כשאתם פותחים פוסט וורדפרס בדרך כלל המערכת שומרת טיוטות וכל מיני גרסאות שונות של הפוסט באופן אוטומטי על מנת לשמרו על העבדוה שלכם. על ידי כך שתמחקו טיוטות מהאתר שלכם תוכלו להקטין משמעותית את הגודל של מסד הנתונים שלכם. למרות שאין לכך שום השפעה על מהירות האתר שלכם, עדיין זה מועיל כשאתם יכולים להשתמש במסד קטן יותר וגם זה ישפר את מהירות הפאנל האחורי שלכם כך שהרווח הוא בעיקר מהצד שלכם. על מנת לעשות זאת אפשר להשתמש בתוספים כמו התוסף Optimize Database after Deleting Revisions שהוא עדיף על פני השאר כי הוא מכיל כמה אופציות נחמדות כמו למשל האופציה להשאיר טיוטות שאתם כן רוצים. התוסף הזה גם טוב אם אתם משתמשים בתוספים אחרים של ניקוי טיוטות כי הוא מנקה גם אחריהם.

מחקו תגיות שלא בשימוש

אולי תופתעו לגלות, אבל סביר מאוד להניח שיש לכם תגיות שלא בשימוש באתר שלכם. תגיות שיש להם 0 פוסטים משויכים סתם מעצבנות ואפשר למצוא אותם בקלות אם אתם נכנסים לדף התגיות ומסדרים על פי כמות פוסטים. אם מדובר בכמות קטנה של תגיות אפשר למחוק ידנית, אם יש הרבה כאלו לאחר שמחקתם הרבה פוסטים או כל סיבה אחרת, אפשר לעשות זאת באמצעות התוסף הזה.

מחקו תגובות ממתינות לאישור

לרבים מאיתנו זה קרה - אנחנו רואים תגובה ממתינה לאישור ובסוף מגלים שמדובר בתגובת ספאם. אנשים רבים שלא נכנסים לפאנל הניהול שלכם חוזרים לעתים ומוצאים כמות גדולה של תגובות ממתינות לאישור, אז קודם כל מומלץ להתקין תוספים שמונעים זאת כמו למשל התוסף Anti-Spam או כל תוסף דומה אחר, ודבר שני, אפשר להסיר את כל התגובות הממתינות לאישור באמצעות התוסף הזה.

נקו את המסד

אם אתם מוכנים לקחת צעד אחד אקסטרה, כדאי לנקות את המסד עצמו. באמצעות התוסף WP-DBManager תוכלו לנקות את המסד שלכם ולבצע גיבויים. תוסף נוסף שאולי תעדיפו הוא WP-Optimize  שזהו תוסף שמנקה בלבד אך לא עושה גיבויים ולכן מומלץ לגבות ידנית את האתר שלכם. בהצלחה!

 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים