תפריט יצירת קשר טלפון

סגנונות העיצוב הפופולריים לשנת 2016

תמונה ראשית

כמו בכל דבר בחיים, יש אופנה ויש טרנדים. בין אם מדובר בתספורות, בבגדים, בעיצובי מכוניות או בתחום המוסיקה כך גם בתחום בניית האתרים ובעיצוב הדיגיטלי, יש טרנדים ולפעמים לא מזיק להכיר את אותם טרנדים ולדעת להשתמש בהם במידת הצורך. במאמר הזה נדבר על הטרנדים האחרונים של שנת 2016 ונראה כמה דוגמאות, אולי זה ייתן לכם השראה, אולי זה ילמד אתכם משהו חדש ואולי זה סתם יהיה מעניין לקרוא ואפילו גם זה לא.

חזרה לשנות ה-80

משהו קורה לאנושות בשנתיים האחרונות. פתאום כולם מבינים, בכל התחומים, ששנות ה-80 היו השנים הכי טובות שעברו על האנושות ולכן הם מתחילים לחזור אחורה בזמן. זה מתחיל בסדרות טלוויזיה, סרטים, שירים ועכשיו גם בעיצובים. טרנד שהחל את דרכו לא מזמן צבר תאוצה רבה יותר בשנת 2016 והוא הולך חזק מאוד.אייקונים משנות ה-80

מקור

הטרנד מתאפיין בצבעים די מקובעים ובאלמנטים משנים עברו שמשתלבים בתוך מודעות שיווקיות או בכל דבר אחר בעולם הדיגיטלי. אפשר לראות דוגמאות לצבעים ורעיונות לשילובים שונים שלהם באתר הזה. לא חייב להיות דווקא מדובר בשנות ה-80 אלא גם ה-70 וה-60 אבל הבנתם את הכיוון.

סגנון Flat

הסגנון שהגיע משום מקום והצליח להיות אחד מהסגנונות הפופולריים ביותר בשנים האחרונות הוא סגנון Flat. אנחנו רואים אותו בכל מיני מקומות בלי לשים לב בכלל. מה שהסגנון הזה עושה זה בעיקרון לתת לגולש את החוויה הפשוטה ביותר והנוחה ביותר לשימוש בעזרת צבעים פשוטים (שאפשר לקחת מטבלת הצבעים הזאת) וצורות פשוטות. המינימליסטיות הזאת טובה במיוחד לאור העובדה שכך הרבה יותר פשוט וקל להציג אתרים ואפליקציות גם במחשב וגם בטלפונים והטאבלטים מבלי יותר מדי מאמץ והתאמה של רקעים, צורות ואלמנטים מורכבים יותר וגם הניגודיות של הצבעים מאוד ברורה וזה חשוב לא פחות. סגנון Flat

מקור

מה שמסוכן בסגנון זה הוא שבקלות אפשר לבנות אתר שיהיה מאוד גנרי ומשעמם במיוחד כששאר האתרים המודרנים מנסים לעשות אותו דבר. פה Material Design נכנס לתמונה.

Material Design

אם תשאלו אותי, גוגל משתלטים על כל חלקה טובה באינטרנט והופכים אותה לטובה יותר. כשגוגל החליטו ללכת על תחום העיצוב בכל הקשור לאתרי אינטרנט ואפליקציות הם החליטו ליצור סגנון עיצובי שנקרא Material Design. בעיקרון, הוא די מזכיר את סגנון ה-Flat שעדיין לא ננטש לחלוטין, אך מדובר על אותו סגנון פחות או יותר, בתוספת צל, אנימציות וצורות מקובעות שנותנות לעיצוב מבנה קצת יותר ברור ואפילו עומק מסוים.

סגנון Material Design

מקור

גם הסגנון הזה מתאפיין בצבעים קבועים שאפשר לקחת באמצעות טבלת הצבעים הזאת ולקבל השראה מעבודות מדהימות שמופיעות באתר MaterialUp. בסגנון הזה אפשר לחשוב על שלל רעיונות יפים ומגוונים, אבל האפליקציות וחלק מאתרי האינטרנט מתבססים פחות או יותר על אותם אלמנטים, צורות ומבנים שמומלצים לשימוש בגלל חווית המשתמש, העיצוב וגם בגלל העקרונות שהציבו בגוגל. אפשר ללמוד יותר על הסגנון באתר הרשמי של גוגל.

צורות גיאומטריות

כפי שאולי שמתם לב ואולי לא, עם השנים הפך הפשוט ליפה ויפה יותר. בעבר אנשים היו מכינים עיצובים עם כל מיני צבעים, טקסטורות, עיקומים, שיפועים ועומקים, אבל ככל שהזמן חולף מה שנהיה יותר דומיננטי זה דווקא צבע חלק, פשוט, עם צורה פשוטה ובלי יותר מדי משחקים. כתוצאה מכך, הטרנד של שימוש בצורות גיאומטריות רק בשביל האלמנט העיצובי ובלי שום מטרה גם תופס חזק, וזה נראה לא רע.

צורות גיאומטריות

מקור

כמובן שהצורות לא חייבות להיות רק עיגולים, משולשים ומרובעים אלא שאפשר לקבל פה יד חופשית - העיקר שזה יהיה יפה. הסגנון הזה משתלב יפה עם הצבעים שהופכים להיות יותר פופולריים כמו צבעי ה-Flat וה- Material ואפשר לקבל יותר מקורות לבחירת צבעים בעמוד הכלים והעזרים הבסיסיים למעצב.

סידור מודולרי

אז מה זה סידור מודולרי בכלל? כמו שאפשר לקחת צורות פשוטות של לגו ולחבר אותן יחד אחת מעל השניה וליצור צורות מורכבות וגדולות יותר, כך גם בעיצוב הדיגיטלי. אפשר לקחת כמה צורות מאוד בסיסיות כמו ריבועים ומלבנים ולשלב אותן אחת עם השניה עם שימוש בצבעים הנכונים כדי לקבל צורה נעימה לעין באתר. בסידור המודולרי הדגש הוא על המבנה כמובן ולא הצבעים ולכן צבעים וסגנונות אחרים יכולים להשתלב בו היטב.

סידור מודולרי

מקור

חשוב מאוד לדעת להשתמש בסידור המודולרי בצורה חכמה על מנת לא ליצור צפיפות שלא יפה לעין או להימנע משילוב לא נכון של צבעים ותמונות.

ריבוי אילוסטרציות

יש אתרים שלמים שמבוססים רק על אילוסטרציות וציורים ממוחשבים. תחשבו על אתר שיכול לשים נוף של הרים מושלגים ברקע שלו - זה נחמד מאוד אבל כבר ראינו כאלו. עכשיו תחשבו על אתר שלוקח את אותו רעיון ועושה אותו באילוסטרציה עם שילוב צבעים יפה לעין וגם צורות גיאומטריות (שעליהן דיברנו לעיל). זה יותר מקורי, יותר יפה ויותר חדשני.

אילוסטרציות

לסיכום

יש פה כמה רעיונות שאמנם נוסחו בכמה שורות בלבד, אך כל אחד מהם מכיל עולם ומלואו מלא בשלל צבעים, צורות ורעיונות. חלקם אתם אוהבים, חלקם פחות, אבל מה שבטוח אם הם תופסים חזק אז כנראה שהם עושים משהו בסדר. אם יש עוד סגנונות טובים בשנת 2016 שאולי פספסתי, אתם מוזמנים להעיר זאת לתשומת ליבי ולתשומת לב שאר הגולשים בתגובות.

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים