אתם תמיד צריכים לעדכן את גרסאת הוורדפרס שלכם מהסיבה הפשוטה שבכל גרסא חדשה יש עדכונים חשובים לפאנל האחורי, לאבטחה, לשיפורי מהירות ולשיפורים ותיקונים אחרים שהתגלו בהמשך הזמן או כדי לייעל את העבודה. יש 2 דרכים לעדכן את האתר. הדרך הקלה יותר היא ללחוץ על עדכון תחת לוח הבקרה > שדרוגים והיא עובדת עבור רוב האנשים שהשרת שלהם מאפשר להם את הגישה הזאת והדרך השניה היא הדרך הידנית שבה אתם מעלים את כל הקבצים של הוורדפרס בעזרת ההסברים המופיעים בקישור הזה. updatewp

גיבוי וורדפרס

לפני שאתם בכלל מעדכנים אתר ישן, חשוב מאוד לגבות את האתר שלכם. יש כאלו המחמירים ומגבים לפני כל שינוי מינורי וזה מבורך, אז בטח שלעדכן לפני משהו חשוב כמו עדכון גרסת המערכת. בכך שאתם מגבים את הקבצים ואת המסד אתם יכולים להיות בטוחים בכך שגם אם יהיו לכם שגיאות או בעיות לא צפויות, תמיד תוכלו לשחזר את האתר בדרך שהוא היה לפני השינויים. על מנת לגבות אתר וורדפרס ניתן להיעזר בתוספים השונים כמו למשל BackWPup או פלאגין דופליקטור שניתן לראות את השימוש בו במדריך להעברת אתר וורדפרס.

גיבוי מהשרת

אפשר לגבות את האתר גם ללא תוספים בדרך הידנית והפשוטה - נכנסים לשרת ה-Ftp ומורידים את הקבצים + נכנסים לפאנל של השרת ומורידים את המסד. ניתן לעשות זאת באמצעות "גיבוי \ שחזור נתונים" בפאנל אחורי של שרת DirectAdmin.

תדירות עדכון

בעיקרון, אנחנו נמליץ לעדכן את התוספים ואת גרסת המערכת בהקדם האפשרי ברגע שהם יוצאים, כך אתם יכולים להיות נינוחים מאוד ורגועים ביחס לכל הבעיות שעלולות לצוץ. עם זאת, לא כולם יכולים לעשות זאת, ולכן מומלץ לעדכן לפחות פעם בחודש אחרת תגלו שתוך כמה חודשים המערכת שלכם נדרשת בכמות גדולה של עדכונים ולא תדעו מאיפה להתחיל או מה עלול לקרות כשתתחילו. במקרים כאלו ובמקרים דומים אחרים בכל מקרה מומלץ לעדכן קודם כל על שרת פיתוח ולא על השרת.

 

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים