תפריט יצירת קשר טלפון

10 טיפים טובים לכתיבה שיווקית

תמונה ראשית

אנחנו לא צריכים להגיד לכם כל פעם מחדש שתוכן באתר שלכם הוא אחד הדברים החשובים ביותר להצלחת האתר שלכם, הן מבחינת הערכת הגולשים והן מבחינת קידום האתר במנועי החיפוש, הפיכתו לפעיל ברשתות החברתיות ועוד שלל דרכים שימנפו אותו ויגרמו לו להצליח כמו שאתם רוצים. מסיבה זו בדיוק, חשוב מאוד שהתוכן יהיה כתוב היטב, מעניין, מסודר בצורה טובה וכזה שימשוך את הגולש לקרוא עוד ועוד... אבל איך עושים את זה? הנה כמה טיפים שמי שיפעל על פיהם ישפר את התוכן באתר שלו פלאים.

עשו יותר מחקר

לפני שאתם מתחילים לכתוב תוכן בנושא מסוים, בין אם מדובר בתוכן שקשור אליכם או תוכן שאתם כותבים עבור עסק אחר, חשוב מאוד שיהיה לכם כמה שיותר מידע לפני שאתם מתחילים לכתוב. ככל שיש לכם יותר מידע יש לכם יותר עם 'לשחק' ויותר לעניין את הקורא.

הוסף למאמר עניין

סביר להניח שאנשים ירצו לקרוא את המידע שאתם כותבים על מנת לקבל את המידע, אבל אתם יכולים לגרום להם ליותר מזה. לא רק שהם יקבלו את המידע, הם גם יתעניינו - בעזרת סיפורים, קצת הומור (בהתאם למטרה), תמונות וסידור נאה של התוכן בצורה שיהיה קל להתחבר ולקרוא. אנחנו נרחיב על אלו בהמשך.

צור לעצמך סגנון כתיבה

נניח ואתה כותב בלוג בנושא מסוים ומתחיל להיווצר לך קהל קבוע. אם הקהל דבק בך כנראה שעשית דברים טובים עם הזמן והם רוצים עוד מאותם דברים טובים ולכן חשוב שתשמור על אותה רמת כתיבה או סגנון כתיבה בשאר הפוסטים. אם אתם מתנסחים בצורה הומוריסטית, שמרו על זה, אם אתם בצורה רצינית, זה מה שהקהל שלכם כנראה מחפש. זגזוגים עלולים לעשות את הרושם שפשוט הם נפלו כמה פעמים על פוסטים מוצלחים אבל חד פעמיים ושהם לא ימצאו פה עוד יותר מדי כאלו.

השתמש בכותרת טובה

אין נוסחה אחת לשימוש בכותרת, יכול להיות שהכותרת שאתם צריכים תהיה טובה אם היא תבוא בצורת שאלה, אבל זה מדרון חלק מלהפוך לקליק-בייט ואנחנו לא בעד זה. כשאתם רוצים שהכותרת שלהם תהיה באמת טובה אתם צריכים להסתכל עליה בכמה פרמטרים.

  • ייחודית - דאגו לכך שהכותרת שלהם לא תהיה כותרת פשוטה מדי שכל אחד יכול לחשוב עליה, וסביר ששאר האתרים שעוסקים באותו נושא יכתבו כמוה בדיוק. אתם רוצים שהיא תהיה מיוחדת במינה.
  • עניינית - לא צריך לגלוש לנושאים שונים, אל תנסו כל מיני טריקים מוזרים או משלים למיניהם, דברו על הנושא שעליו יתמקד המאמר.
  • פרטנית - הכניסו בה כמה שיותר מידע שיעזור לגולשים להבין על מה מדבר המאמר. כותרת טובה לא צריכה להיות 3 מילים, אפשר כותרת של 5-7 מילים כיף.

מבחינת קידום אורגני, מומלץ להכניס את מילות המפתח לתחילת הכותרת.

פשטו את התוכן לכותרות משנה

לעתים קריאה של תוכן יכולה להיות משימה לא פשוטה, אם כל התוכן הוא קוביה אחת גדולה של תוכן אז זה לא חוויתי לקרוא את זה וגם קשה יותר להתמצא ולמצוא את החלק הספציפי שאני רוצה (אם באתי מלכתחילה בשביל חלק מסוים בכתבה) ולכן חשוב להשתמש בכותרות משנה. כותרות H2-6 לא נועדו בשביל היופי, השתמשו בהן וצרו היררכיה בתוכן. עזרו לגולש להסבירו לו בפשטות את כל החלקים הקטנים בצורה כך שהוא יבין בקלות את התמונה הכוללת.

"אם אינך יכול להסביר את זה בפשטות, סימן שאתה לא מבין את זה טוב מספיק." - אלברט איינשטיין.

הפכו את המאמר ליותר נאה לעין

מלבד כותרות, יהיה יותר קל לקרוא את התוכן אם הוא יהיה מעוצב בצורה יפה ומסודרת. השתמשו בכל מיני אלמנטים שאנשים לא בהכרח נוטים להשתמש בהם, למשל הדגשות או קו תחתון לחלקים החשובים. פזרו קישורים פה ושם, הוסיפו תמונות, רשימות, אולי אפילו ציטוטים. כל אלו יהפכו את המבנה של המאמר לנוח ומהנה לקריאה הרבה יותר מאשר קוביה אחת של תוכן. [caption id="attachment_195" align="aligncenter" width="726"]איזה מאמר תעדיפו לקרוא? איזה מאמר תעדיפו לקרוא?[/caption]

תנו לגולש להרגיש שהוא השיג משהו

תחשבו על זה, אתם מתעניינים בעבודת נגרות ואתם מגיעים לאיזה מקום שפרסם מאמר על עבודת נגרות. החלטתם לקרוא את המאמר כדי להבין על מה מדובר ואולי לבצע פניה ובהמשך המאמר נתקלתם באיזה טיפ שגרם לכם להגיד "וואלה, אני יוצא היום עם עוד משהו שלא ידעתי והוא שימושי לי". ברגע הזה, אתם כבר תהיו בגישה חיובית יותר, תעריכו את הכותב ואת הידע שלו בתחום והדבר יתרום לאתר שבו מופיע המאמר.

הניסוח משנה הכל

כמובן שהכותרת הזאת מעורפלת ולא כל כך עוזרת להבין, אבל תסתכלו על זה ככה, לכל ניסוח שיש לכם יש גם ניסוח חלופי, לפעמים אם אתם לא בטוחים במשפט מסוים תמצאו דרך יותר טובה לכתוב אותו. קחו למשל משפט בסיסי כמו "עד היום, תיקנו בהצלחה יותר מ-1000 מכשירים", על פניו משפט בנאלי ורגיל שמאוד סביר שנמצא אותו בכמה עסקים בתחום הזה, אבל עכשיו תקראו אותו ככה "עד היום, יותר מ-1000 מכשירים סלולריים תוקנו על ידינו בהצלחה" מספיק שמשנים סדר, הופכים ניסוח מפסיבי לאקטיבי וכבר המצב נראה אחרת.

גבו את הטענות שלכם

אתם יכולים לכתוב הרבה דברים, אבל באינטרנט אי אפשר לדעת מה נכון ומה לא, כשאתם כותבים איזו עובדה או סטטיסטיקה, צרפו גרף או מקור לדבריכם שיאמתו זאת. אם אתם מספרים עד כמה אתם מוצלחים, צרפו סיפורי הצלחה, מכתבי תודה או קישור לביקורות שנתנו לכם. אם אתם מתגאים בתואר כזה או אחר שקיבלתם, הפנו את הגולש למקור או לתמונה של משהו שיאמת את הנאמר. אל תתנו לגולשים לחשוב שמדובר פה על מילים שכל אחד יכול לפזר.

הפכו את זה לאישי

אם אתם יכולים לחלוק סיפור אישי או הזדהות עם הגולש, אל תהססו לעשות זאת. אם הייתם במצבו והצלחתם למצוא את הפיתרון המושלם, חילקו מבינתכם ולא רק בקטע של "רכשו את המוצר והכל יהיה מושלם" אלא דברו על התהליך, על החששות וההתלבטויות ותנו עצות מניסיונכם במטרה לגרום לו להזדהות.

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים