תפריט יצירת קשר טלפון

5 טיפים וטריקים קטנים לוורדפרס

תמונה ראשית

החלטתי הפעם לתת לכם כמה טיפים קטנים לוורדפרס שלא מצריכים מכם שום ידע תכנותי אלא מדובר בטיפים שעוזרים לכל משתמש במערכת ואולי לא ידעתם עליהם. הטיפים מאוד פשוטים וקלים אבל ההשפעה שלהם לאנשים שמעדכנים את האתרים בתדירות גבוהה יכולה להיות מאוד חיובית.

קיצורים לסגנון ועיצוב הטקסט

עד היום הייתם רגילים לכתוב כותרת על ידי הכפתור שנמצא בעורך, אבל יש דרך קלה ומהירה יותר שלא מצריכה מכם להרים את הידיים מהמקלדת כלל וכלל. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי ליצור כותרת H2 הוא לכתוב ## ואז את הכותרת ולאחריה ללחוץ על מקש "אנטר". קיצור זה הוא אחד מהקיצורים השימושיים ביותר והוא מלווה עם קיצורים נוספים שיעזרו לכם לסגנן את הטקסט שלכם בצורה יפה ומעניינת יותר מאשר רק פסקאות.

קיצורים

בנוסף לכך, יש קיצורים נוספים רבים שעוזרים לכם בתחומים אחרים ותוכלו למצוא את רשימת הקיצורים כאן.

שינוי מבנה הפאנל

לפעמים אנחנו משתמשים בפאנל כמו שהוא למרות שאנחנו לא צריכים את כל מה שמופיע. למשל, אנחנו לא משתמשים בכלל בקטגוריות באתר שלנו אבל כל הזמן שדה הקטגוריות נמצא פתוח אצלנו. אפשר לבטל אותו או לבטל את שאר החלקים האחרים בדף יצירת פוסט או בכל דף אחר בפאנל באמצעות כפתור אחד פשוט שאף אחד לא שם לב אליו. הוא נמצא בצד שמאל למעלה של העמוד בו אתם גולשים והוא נקרא "אפשרויות תצוגה"

אפשרויות תצוגה

אם תלחצו עליו ייפתחו לפניכם אפשרויות רבות שיעשו לכם הרבה נחת.

אפשרויות

 

יצירת קישור מהיר

הנה משהו שרבים מאיתנו לא ידעו מהסיבה הפשוטה שהם לא ניסו. אם אתם רוצים לתת לטקסט מסוים קישור אתם בדרך כלל לוחצים על כפתור הקישור המפורסם של העורך, אך יש דרך מהירה יותר. העתיקו את הקישור שאתם רוצים לתת, סמנו את הטקסט לו אתם רוצים לתת קישור, ופשוט לחצו על הדבק (Ctrl V). זה יתן לכם קישור אוטומטי מהיר.

קישור מהיר

התקנת תוספים קבועים

אנשים רבים נוטים להתקין כל פעם מחדש את אותם תוספים, הדרך הנוחה ביותר לעשות את זה היא להעלות את התוספים יחד עם התקנת המערכת ואז הם כבר מופיעים בעמוד התוספים. מה שכן, לא תמיד הם מעודכנים לגרסא האחרונה וצריך שנראה לכם עכשיו היא  גם דרך נוחה. ראשית, עליכם להירשם לאתר wordpress.org אם אין לכם עדיין חשבון שם. לאחר מכן תחפשו את התוספים שאתם רוצים בעמוד Plugins והכנסו אליהם. בתוך כל דף יש סימן קטן של לב. לחצו עליו והוא יתווסף למועדפים שלכם.

תוספים לב

לאחר שכבר יש לכם רשימה של תוספים שאהובים עליכם, אתם צריכים להיכנס לתוספים > תוסף חדש (בהנחה שיש לכם הרשאות להוריד ולהתקין תוספים דרך המערכת) לאחר מכן יופיע לכם בתפריט "מועדפים".

favplugs

לחצו עליו וכתבו את שם המשתמש שלכם באתר wordpress.org ורשימת התוספים האהובים עליהם תופיע שם להתקנה מהירה ועדכנית.

הטמעת פוסטים בקלות

יש מצב שלא ידעתם שיש אפשרות כזאת בכלל. רוצים לשתף פוסט אחר מהאתר שלכם או פוסט מאתר אחר שבנוי על וורדפרס? אתם יכולים לפרסם אותו כקישור אבל זה משעמם ולכן יש דרך אחרת לעשות זאת. פשוט העתיקו את כתובת הדף שאותו אתם רוצים לשתף והדביקו אותו בעורך הטקסט. לאחר כמה שניות תופיע קוביה קטנה של הפוסט.

השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים