תפריט יצירת קשר טלפון

5 תוספי וורדפרס לשיפור מהירות האתר שלכם

תמונה ראשית

אין ספק שככל שהאתר שלכם יותר מהיר כך יותר טוב, אך יש 2 סיבות עיקריות שבגינן אתם כנראה רוצים לשפר את מהירות האתר שלכם. הראשונה היא - האתר שלכם איטי, לכם ולגולשים ולכן זה פוגע בחווית הגלישה שלכם. השניה היא, שבגלל האיטיות אתם מקבלים ציון נמוך יותר באתרי בדיקות מהירות הורדה וביניהם Google Insight וכלים נוספים. על מנת לשפר את מהירות אתר הוורדפרס שלכם, תוספים כנראה לא יספיקו. יש צורך לגעת בקוד, לשנות דברים ולייעל אותו. לפעמים אפילו זה קצת אבוד לכם אם אתם משתמשים בתבנית מוכנה וכבדה שמאיטה את האתר, אבל אם יש משהו שאתם יכולים לנסות בתור התחלה, לפני שאתם פונים למומחים, זה להיעזר בתוספים. הנה כמה תוספי וורדפרס שיעזרו לכם לשפר את מהירות האתר. שימו לב - חלק מהתוספים יכולים להתנגש עם התבנית \ תוספים אחרים ולכן חשוב לבצע את זה לאט לאט ולוודא אחרי כל התקנה אם האתר עובד תקין. מומלץ לגבות את האתר לפני כן כמובן.

Clean Header

זה משהו שאני מעדיף לעשות בדרך כלל באופן ידני או באמצעות סקריפט בקובץ Function, אבל אם אין לכם את הידע הנדרש, התוסף הזה יסיר מהחלק העליון של קוד האתר שלכם (Header) את כל מה שלא נחוץ.

Autoptimize

התוסף המעולה הזה לא רק פשוט לשימוש, אלא הוא גם יעיל מאוד. הוא מוסיף לכם Cache (מטמון) לאתר כדי שגולשים יוכלו להיכנס לאתר שלכם מבלי לטעון את הכל מחדש. הוא גם מאפשר לכם לדחוס את ה-HTML,CSS וה-JS בדיוק כמו שגוגל אוהב.

W3 Total Cache

אמנם התוסף הקודם מבצע את פעולת המטמון בצורה טובה מאוד, אך יש כאלו שיעדיפו להידבק לתוסף הזה, שיש לו מעל מיליון התקנות ברחבי העולם. הוא מכיל אפשרויות רבות ומאיץ לכם את האתר.

Wp Smush

כדי שהדפים ייטענו יותר מהר, צריך שהקבצים והתמונות באתר ישקלו פחות. התמונות יכולות להיות האלמנטים הכבדים ביותר שיש בדף שלכם ולכן דחיסת התמונות חיונית. סביר להניח שבדף הראשי של האתר שלכם יש תמונות שהתוסף לא ידחוס כי הן 'מחוץ למערכת'. מומלץ לדחוס את התמונות האלו באופן ידני באמצעות Tinyjpg או שירותים דומים.

WP-Rocket

מדובר בתוסף בתשלום, אך הוא חביב הקהל. הוא יוצר לכם מטמון, דוחס כל דבר אפשרי, יוצר לכם Lazy Load כדי שיהיה אפשר לגלוש באתר ולטעון לאט לאט עוד פרטים, הוא מצמצם לכם את העומס של תוספים כמו WooCommerce ועוד...

עוד פעולות שאתם יכולים לעשות

  • דאגו לכך שתהיו על שרת מהיר.
  • המעיטו בתמונות וסקריפטים באתר שלכם.
  • המעיטו בתוספים מיותרים.
  • המעיטו בקריאות לשרת חיצוני כשאפשר לקחת מהשרת שלכם.
  • דאגו שמערכת הוורדפרס תהיה מעודכנת וכן התוספים.
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים