תפריט יצירת קשר טלפון

עיצוב אתר

תמונה ראשית

העיצוב אתרדבר הראשון שאתם שמים לב אליו כשאתם נכנסים לאתר הוא עיצוב האתר – כבר במבט ראשוני אתם יכולים לראות אם הוא מוצא חן בעיניכם או לא, אם הצבעים שלו משתלבים היטב או אם הגופן מספיק גדול וקריא כדי שיהיה נוח ונעים להסתכל עליו. למעשה, כשאדם רוצה שיבנו לו אתר, סביר להניח שזהו הדבר היחיד שעליו הוא מתעקש ומתווכח עם בונה האתר.  הלקוח רוצה עיצוב אתר לטעמו האישי עם הצבעים שהוא אוהב, התמונות שהוא בוחר והמבנה שהוא מסרטט לו בראש.

בפועל, עיצוב האתר היא פעולה שלא צריך לקחת בה בחשבון רק את עניין היופיה והאסתטיקה אלא גם פרמטרים אחרים שהם לא פחות חשובים. עיצוב אתר צריך לכלול גם נוחות המשתמש באתר, מבנה נכון ומתאים לאתר האינטרנט, תיכנון מתאים כך שהאתר יתוכנת בצורה הנכונה ביותר (למשל להימנע משימוש בפלאש בתפריט) תוך התחשבות בקידום האתר בעתיד. גם בבחירת הצבעים והתמונות יש שיקולים נוספים מלבד יופי, צבעים אומרים על האתר הרבה יותר ממה שאתם חושבים, הם קובעים אם יקחו את האתר ברצינות או לא וגם משפיעות בתת מודע על החלטותיו של הגולש. כנ"ל לגבי התמונות, תמונה אמנם יכולה להיות יפה במבט ראשוני, אם עם הזמן קולטים שהיא לא מתאימה כל כך לנושא האתר או שיש בה דברים שאתם לא רוצים שיוצגו והם עלולים להשפיע גם כן בתת המודע של הגולש. (על כך נדבר בהרחבה בדפים אחרים).

בסופו של דבר, לאחר תכנון וחשיבה ולאחר שיתוף פעולה של הלקוח ושל המעצב יכול להתקבל העיצוב הסופי בצורה הטובה ביותר גם מבחינה עיצובית וגם מבחינת השיקולים הנוספים. מעצבי האתרים המנוסים ידעו לבצע עיצוב אתר על סמך הניסיון הרב שלהם ולתת רעיונות שהלקוח לא חשב עליהם מלכתחילה ואף ימצאו חן בעיניו יותר מאשר הרעיונות המקוריים.

איך מתבצע עיצוב אתר?

עיצוב אתר מתבצע לרוב בעזרת תוכנת Photoshop ותוכנות נוספות של חברת Adobe. קיימים מעצבים שמעצבים את האתרים בתוכנות אחרות ופחות מוכרות ואולי תופתעו לגלות שרבים מהם מתחילים את העיצובים שלהם דווקא על הנייר באמצעות עיפרון או עט, במיוחד כשמבצעים סקיצה ראשונית עם הלקוח.

עיצוב לוגו

במקרים רבים, מגיעים הלקוחות אל החברה שמספקת את שירות עיצוב האתר עם לוגו מוכן של העסק שלהם. במקרים כאלו יצטרך המעצב לעצב את האתר על פי הסגנון הכללי והקווים המנחים שלפיהם עבד המעצב הקודם שעיצב את הלוגו (לא בהכרח) אך לפעמים מגיעים לקוחות 'חדשים' שאין להם לוגו ועל כן תידרש עבודת עיצוב לוגו בנוסף לעיצוב אתר האינטרנט. עיצוב הלוגו הוא פעולה מורכבת ביותר שדורשת לא רק יד טובה על העכבר וכישרון לאומנות אלא גם יצירתיות, מקוריות ומחשבה רבה.

עיצוב אתר תדמית
עיצוב אתר תדמית יהיו בעלי עסקים שיחפשו אחר המעצב המושלם והיוקרתי ביותר עבור עיצוב אתר...
עיצוב אתר וורדפרס
עיצוב אתר וורדפרס רבים מהאנשים שעובדים עם המערכת הפופולרית 'וורדפרס' רוצים לדאוג לעצמם לעיצוב יפה, חדשני...
עיצוב אתר רספונסיבי
עיצוב אתר רספונסיבי על חשיבות בניית אתר רספונסיבי כבר כתבנו במאמר אחר. הפעם אנחנו נדבר על עיצוב אתר רספונסיבי. כשאנחנו באים לעצב...
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם עם פרטים נוספים